Karmienie psa jest szczególnie istotną częścią sprawowania pieczy nad psem. Jedynie psy dobrze żywione to psy, jakie mają możliwość rozwijać się zdrowo oraz spokojnie. To także psy szczęśliwe, energiczne oraz gotowe do zabawy. Jedzenie ma duże znaczenie przy prewencji leczniczej. Jest mnóstwo sposobów odżywiania psa – możesz gotować psu indywidualnie, wykorzystywać dietę BARF lub wspierać się karmami dostępnymi w sklepach. Doskonałym wyjściem może okazać się sprawdzona karma mokra dla psa.

Czemu warto karmić psa mokrą karmą?

Zalet z podawania odpowiedniej gatunkowo karmy mokrej jest mnóstwo – sprawdzi się ona zarówno u czworonogów zdrowych, jak również u tych, jakie potrzebują lekkich pokarmów ze względu na stan zdrowia. Doskonałej klasy karma mokra jest prawidłowym, zbilansowanym posiłkiem, jaki z przeznaczeniem może zmienić zwykłą karmę suchą, lub także jedzenie przygotowywane w domu. Karma mokra sprawdzi się również jako dodatek do karmy suchej.

Zalety mokrej karmy z saszetki/puszki dla psa

Jakie są podstawowe atuty odżywiania psa mokrym posiłkiem? Saszetki oraz puszki dla psa z karmą są polecane szczególnie w wypadku zwierząt z otyłością oraz nadwagą. Ze względu na mniejszą treściwość, zdecydowanie łatwiej ustabilizować masę ciała psa, karmiąc go mokrym jedzeniem – szczególnie w wypadku opiekunów, jacy z powodu niewłaściwego porcjowania przekarmiają psów. Nabywając porcjowany artykuł, możemy w szybki oraz bezpieczny sposób liczyć pokarm dla pupila, tak zatem też i my czerpiemy korzyści, karmiąc psa mokrym jedzeniem. Niewątpliwie to nie koniec korzyści tego wyjścia.

Ile kosztuje mokra karma dla psa?

Kolejność w składzie ma znaczenie, więc na pierwszym miejscu musi znajdywać się artykuł będący źródłem białka. Chodzi niewątpliwie o mięso. Odpowiednio dobrze określone, bowiem zapewnia nam to wówczas gwarancję, iż wytwórca nie umieścił tam mięsnych odpadków np. piór lub skóry. Nie mniej natomiast, artykuły źródła zwierzęcego w karmie to podstawa oraz dobierając mokrą karmę, dążymy do tego, by było ich w składzie jak najwięcej, odpowiednio pomiędzy 60-100%.